У Шабо широко відсвяткували Масляну!

Дата: 21.02.2018 16:54

18.02.2018 р. в Шабо пройшли народні гуляння присвячені одному з найулюбленіших народних свят.
         На площі перед БК Шабо (директор А. Винокур) розгорнулися дії, в яких під веселі пісні від мал до велика водили хороводи, брали участь в іграх і конкурсах, змагалися в танцях, перетягуванні канату та інших спортивних змаганнях, пригощалися млинцями і смачним глінтвейном.
         Зі словами привітання до селян звернувся голова Шабський ОТГ В. Древаль, який побажав усім щастя, здоров'я, благополуччя і наступаючої доброї і благодатної весни.
        У концертній програмі виступили художні колективи БК і с. Шабо: НХК "Спивуче гроно" (кер. Т. Боровська); ВА "Бессарабські джерела" (кер. Р. Моток); ансамбль гітаристів ДМШ "До-мі-солька" (кер. С. Шутова). Сольно заспівали Е. Тихоплав; А. Боровицька; К. Кольцун; В. Кожухару; масляними частушками всіх порадувала М. Дубініна.
Все свято народ веселили: провідні скоморохи - К. Кольцун та П. Росинко; Масляна - С. Шутова; Весна - Е. Тихоплав.
         Постаралися і шабські майстра - авансцена була святково прикрашена виставкою рукодільних робіт народної майстрині Тамари Бутюгиной, лялькою-символом Масниці і іншими атрибутами.
         Активну участь у святі взяли і представники Білгород-Дністровської ГЖО "Червона калина" - Д. Кочагина, Р. Титова і В. Орлова.
         Від Шабський ОТГ і БК Шабо висловлюємо особливу подяку всім, хто так чи інакше надав допомогу і фінансову підтримку у проведенні свята: персоналу дитсадків с. Шабо в особі завідувачів О. Гуменюк і Л. Байдан; голові КрАП "Зоря" Н.Лапчику; депутату Шабський ОТГ Н.Федоренко; підприємцю А. Байлук і всім учасникам святкової програми.
        А закінчилося свято спалюванням опудала Масляної, як символ проводів зими; поліпшення родючості землі, - адже вірять, що разом із загибеллю масляного опудала з життя йдуть всі печалі і негаразди.