Громада пам'ятає…

Дата: 19.04.2019 20:30

Фото без опису 17 квітня 2019 року Шабівська сільська рада в селі   Шабо провела меморіальну акцію «Громада пам'ятає», приурочену до 75-ї річниці від дня загибелі військового десанту під час першої спроби звільнити село від нацистських загарбників в 1944 році.

Розпочався захід  мітингом пам'яті на березі Дністровського лиману - місці загибелі солдатів.  Саме тут  взята в капсулу  земля, яку перенесли до  Братської могили с. Шабо, де і відбулася друга частина заходу.

На місці майбутнього пам'ятного знака та меморіальної плити з іменами загиблих воїнів закладено перший камінь.

Кульмінацією урочистого заходу стала передача до краєзнавчого музею с. Шабо стенду з іменами загиблих воїнів.

Перед присутніми виступили голова Шабівської сільської ради  Василь Васильович Древаль, голова молодіжно-патріотичного клубу «Десантник» Віталій Скиба, журналіст і краєзнавець, головний редактор обласної газети «Чорноморський Вісник» Олександр Маркевич, голова районної ради ветеранів Павло Іванович Ластовецький та голова ветеранської організації села  Шабо  Григорій Костянтинович Хохлачов.

Закриття мітингу увінчало вшанувння пам'яті  хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам'ятного знаку.

З нагоди урочистостей підготовлено та роздруковано брошюру «Меморіальна акція «Громада пам’ятає»»,яку отримали учасники мітингу.