Шабівська громада увійшла до двадцятки кращих за бюджетними показниками за 2018 рік

Дата: 25.02.2019 14:56

Фото без описуЕксперти Групи фінансового моніторингу Центрального офісу реформ при Мінрегіоні проаналізували показники фінансової діяльності 665 об’єднаних територіальних громад (ОТГ) за 2018 рік.

Експерти аналізували дані за чотирма показниками:

• власні доходи на одного мешканця (співвідношення обсягу надходжень власних доходів до кількості мешканців відповідної ОТГ);
  • рівень дотаційності бюджетів (співвідношення обсягу базової чи реверсної дотації до загальної суми доходів ОТГ без урахування субвенцій з державного бюджету);
  • питома вага видатків на утримання апарату управління у фінансових ресурсах ОТГ (питома вага видатків на утримання апарату управління органів місцевого самоврядування в сумі доходів загального фонду без урахування трансфертів з державного бюджету);
  • капітальні видатки на одного мешканця (співвідношення проведених капітальних видатків без урахування власних надходжень бюджетних установ до кількості мешканців відповідної ОТГ).

Для аналізу, як і раніше, 665 ОТГ згрупували за чисельністю населення:

У першій групі нараховується 87 ОТГ ( з чисельністю населення понад 15 тис. жителів).

У другій групі – 103 ОТГ, в тому числі Шабівська громада (з чисельністю населення від 10 до 15 тис. жителів).

Серед них Авангардівська ОТГ посідає друге місце, Шабівська ОТГ – 14 місце, Мологівська – 73 місце.

У третій групі нараховується 227 ОТГ (з чисельністю населення від 5 до 10 тис. жителів). Серед ОТГ Одещини: Маразліївська – 100 місце, Маяківська  – 128 місце, Старокозацька – 138 місце.