Про заходи з недопущення занесення та профілактики сибірки тварин

Дата: 21.11.2018 15:57

???°???????????? ???? ?·?°?????????? ???????????±?? ?????±???????? ?????°??????Епізоотична ситуація щодо сибірки тварин  в Україні складна, пов'язана з наявністю старих неблагополучних захоронень тварин,  що створює постійну потенційну загрозу відносно появи хвороби серед тварин і людей.

Згідно повідомлення Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області в результаті досліджень Одеської державної регіональної лабораторії (експертиза від 02.10.2018р. №000323 п.м./18) Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в  с. Міняйлівка Саратського району зареєстровано захворювання на сибірку та с. Миколаївка-Новоросійська Саратського району  зареєстровано захворювання  (звіт  від 13.10.2018р. № 000419 п.м./18).

Враховуючи вищевказане державна надзвичайна протиепізоотична комісія при   Білгород – Дністровській райдержадміністрації вирішила:

1. Зобов’язати власників  господарств, які утримують ВРХ, ДРХ, коней на  території району, провести  ідентифікацію для забезпечення обліку тварин;
  2. Заборонити  відвідування  господарств (ферм) з утриманням тварин стороннім особам, окрім персоналу;
  3. Заборонити  відвідування  господарств (ферм) з утриманням тварин стороннім особам, окрім персоналу;
  4. Забезпечити доступ представників держпродспоживслужби  до тварин для здійснення     клінічного огляду та проведення обов’язкової вакцинопрофілактики всього сприйнятливого поголів'я  (ВРХ , ДРХ , коней) згідно планів протиепізоотичних заходів на 2018 – 2019 роки;
  5. Будь-яке  переміщення тварин  здійснювати  за  погодженням  з  управлінням Держпродспоживслужби в Білгород-Дністровському районі;
  6. Заборонити випасання сільськогосподарських тварин до проведення щеплень проти сибірки та 14 днів після ії проведення.

За більш детальнішою інформацією можна звернутися до Білгород-Дністровського районого управління Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області:

вул. Лиманська, 116, с. Бритівка, Білгород-Дністровського району, Одеська обл., 67775, тел.    (04849) 46-351, 46-349 .